Üniversitemiz Heyeti Bezmiâlem Vakıf Üniversitesini Ziyaret Etti

11 Kasım 2022, Cuma 127

Üniversitemiz heyeti tarafından "Tıbbi ve Aromatik Bitkiler ihtisaslaşma kapsamında Artvin ve ülkemize katma değer katacak ürünlerin kazandırılması" temasında Bezmiâlem Vakıf Üniversitesine bir ziyaret gerçekleştirildi.

Buradaki programda Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Fitoterapi Merkezi (FİTOMER) Müdürü Prof. Dr. Murat Kartal, Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp İleri Araştırmalar ve Uygulama Merkezi (GETAMER) Müdürü Prof. Dr. Abdurrahim Koçyiğit ve Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gülaçtı Topçu ile görüşen Üniversitemiz heyeti, programın akabinde İlaç Uygulama ve Araştırma Merkezini (İLAMER) ziyaret etti. Ziyaretler kapsamında FİTOMER, GETAMER ve İLAMER laboratuvar olanakları, yapılan bilimsel çalışmalar, üretilen ürünler ve iki üniversitenin yapabileceği ortak projeler üzerine istişareler yapıldı. Bu bağlamda iki üniversite arasında iş birliklerine olanak tanıyan bir protokolün hazırlanması konusunda mutabık kalındı. Ziyaret programı Üniversitemiz Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Uygulama ve Araştırma Merkezinde (TABMER) üretimi yapılan fitokozmetik ürünleri içeren hediye takdimleri ile sona erdi.

Ziyaretlerde Üniversitemiz adına Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Ölmez, Tıbbi ve Aromatik Bitkiler İhtisaslaşma Koordinatörü Doç. Dr. Mustafa Kemal Gümüş, Doç. Dr. Aşkın Göktürk, Dr. Öğr. Üyesi Onur Gökhan Yıldırım, Dr. Öğr. Üyesi Tuğba Nigar Bozkuş, Dr. Öğr. Gör. Abidin Gümrükçüoğlu, Dr. Öğr. Gör. Cansu Altuntaş, Dr. Öğr. Gör. Emine Yazıcıoğlu, Öğr. Gör. Kamil Öztürk, Öğr. Gör. Deniz Canbolat, Öğr. Gör. Mesut Namlı ve Arş. Gör. Şevval Salioğlu yer aldı.