Üniversitemiz Heyeti Tıbbi ve Aromatik Bitkiler İhtisaslaşma Kapsamında Temaslarını Sürdürüyor

11 Kasım 2022, Cuma 120

Tıbbi ve Aromatik Bitkiler ihtisaslaşma kapsamında Artvin iline ve ülke genelinde katma değer katacak ürünlerin kazandırılması temasında Üniversitemiz heyeti, temaslarını SBS Bilimsel Bio-Çözümler BEE’O Propolis şirketi ile sürdürdü.

Heyet buradaki programında şirket kurucularından Taylan Samancı, AR-GE ve Kalite Kontrol Direktörü Elif Yorulmaz Önder ve Ara Ürünler Tedarik ve İş Geliştirme Müdürü Sencer Günay ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Taylan Samancı tarafından şirketin kuruluş amacı ve piyasaya sunulan arı ürünleri ile kremler ve serumlar gibi çeşitli kozmetik ürünler ve bu ürünlerin üretim süreçleri hakkında bilgi verildi. Arı ürünlerini Türkiye’nin farklı illerinde anlaştıkları üreticilerden aldıklarını belirten Samancı, üretime geçmeden önce gelen ürünlerin analizlerinin yapıldığını ve bu analizlerden sonra kendi izleme programlarına göre nihai ürüne dönüştürdüklerini ifade etti. Üniversitemiz ile BEEO firmasının yürütebileceği ortak projeler üzerine istişarelere yer verilen programda ikili iş birliği protokolü hazırlanmasına karar verildi.